Jak czytać zaproszenia na imprezy

1 minute read

Czy zdarzyło Ci się kiedyś dostać zaproszenie – przez mechanizm eventów Facebooka, esemesem, lub staromodnie, wykaligrafowane na kartce – i mieć wątpliwość, co znaczą niektóre zwroty? Już nie musisz obawiać się nietaktu. Ten poręczny przewodnik wtajemniczy Cię w powszechnie używane imprezowe idiomy.

“Weźcie swoich +1”

Można przyjść z osobą towarzyszącą, ale tylko jedną.

“Weźcie swoich +n, n ∈ ℕ”

Można przyjść z więcej niż 1 osobą towarzyszącą, ale ich liczba musi być całkowita. Uszanuj wolę gospodarza i nie przyprowadzaj ze sobą zdekompletowanych części osób.

“Weźcie swoich +a, a ∈ ℤ”

Liczba osób towarzyszących może być dodatnia lub ujemna. Można przyjść na chwilę, samemu lub z kimś, i potem wyjść, zabierając kogoś ze sobą, ale musi to być całkowita liczba ludzi. Nie wolno zabierać z imprezy kawałków uczestników.

“Weźcie swoich +a, a ∈ ℝ”

Dopuszczalna jest rzeczywista liczba osób towarzyszących. Na imprezie mile widziani są ludzie o niewymiernych aspektach osobowości: można przyprowadzać szamanów, telepatów, psychotroników, magów chaosu itp.

“Weźcie swoich +a+ib, a,b ∈ ℝ”

Liczba osób towarzyszących może być zespolona. Część rzeczywistą należy interpretować jak wyżej. Część urojona oznacza, że impreza jest otwarta dla niewidzialnych przyjaciół, tulp, daimonionów i myślokształtów. Uwaga: na imprezie o tak inkluzywnym charakterze przyjście samemu może być lekkim nietaktem.

Tags:

Categories:

Updated: